משינה ותיסלם
x
מוזיקה
ישראל

יש מעט מאוד להקות רוק שהפכו לאגדה, ודאי כאלה הפועלות עדיין ומופיעות על הבמות.

לקבוצה הקטנה והאיכותית הזו משתייכות שתי להקות, שלשתיהן יחד עשרות שנות פעילות מוזיקלית ולא פחות להיטי ענק. 

פסטיבל מדיטרנה 2019 שמח לארח על במת האמפי היפיפה באשדוד את "משינה ותיסלם" מאגדות הרוק המקומיות המלוות את פס הקול של הרוקנרול הישראלי קרוב לארבעה עשורים.

קווי הדמיון בין שתי הלהקות ראויים לתשומת לב מיוחדת. החומרים, גם של משינה וגם של תיסלם, מצליחים להעלות חיוך על פני כל מי שמאזין לשירים מלאי הקריצה וההומור, דווקא במציאות המקומית והלא פשוטה . 

שתי הלהקות מופיעות עדיין עם חברי ההרכב המקורי שלהן, ושתי הלהקות קנו לעצמן מקום של כבוד בהיכל התהילה של הרוק והמוזיקה הישראלית, ובסופו של דבר גם משינה וגם תיסלם מוכיחות כי כשרון אמיתי וחיבור מעניין בין חברי הלהקה מייצרים שירים, המתקיימים וממשיכים להיות רלוונטים מעל לזמן ולטעמים המשתנים.  שתי הלהקות הן מפלצות במה עם רקורד אינסופי כמעט של הופעות מונומנטליות.
מספיק להזכיר את "רכבת לילה לקהיר", "שלח לי מלאך", "ריקוד המכונה", אחכה לך בשדות" ו"נגעה בשמיים" של משינה ואת  "תנו לי רוקנרול", "בוקר של כיף", "לראות אותה היום", "רדיו חזק" ו"מעשנים ביחד" של תיסלם, כדי לגרום לכל חובב רוק מקומי להיזכר בנוסטלגיה ביופי שלהם.
בערב המיוחד הזה יפגישו משינה ותיסלם את מפלי האנרגיה והכישרון של שתיהן על במה אחת לערב בלתי נשכח. בהופעה ישירו שתי הלהקות ממיטב להיטיהם האהובים לאורך השנים, יחד ולחוד.

קרדיט צילום : אורית פניני 

משינה ותיסלם