חוסה קאררס – José Carreras
x
מוזיקה
ספרד ישראל

חוסה קאררס,  José Carreras מזמרי האופרה הגדולים בעולם מגיע לפסטיבל מדיטרנה להופעה חד פעמית עם למעלה מ-70 נגני תזמורת ירושלים בניצוחו של David Giménez, ומארח על הבמה את הזמרת דניאלה לוגסי.
קאררס José Carreras החל את דרכו המוזיקלית בגיל 8 ועלה כמטאור. רפרטואר הופעותיו כולל למעלה מ-60 אופרות, ביניהן "טוסקה", "כרמן", "לה בוהם", "דון קארלו" ועוד - ומעל ל-600 יצירות מסגנונות שונים, החל מהבארוק ועד למוסיקה עכשווית. הוא הופיע בתפקידים הראשיים בסרטי אופרה רבים שיצאו לקולנוע ולטלוויזיה וזכה באין ספור פרסים, ביניהם פרס הגראמי, פרס אוליבר הבריטי, ועוד.

במהלך הקריירה המפוארת שלו הופיע קאררס José Carreras בתיאטראות האופרה והפסטיבלים היוקרתיים ביותר בעולם, ביניהם "לה סקאלה" במילאנו, "מטרופולין" בניו יורק, ובאולמות הקונצרטים המפורסמים ביותר כמו "קארנגי הול" בניו יורק, "רויאל אלברט" בלונדון, Salle Pleyel בפריז ורבים אחרים.

ב-1990 חבר קאררס José Carreras לפאסידו דומינגו ולוצ'יאנו פבארוטי. השלושה יצאו לסדרה של קונצרטים המוניים שמטרתם גיוס תרומות לקרן למלחמה בלוקמיה שייסד קאררס José Carreras.  סיבוב ההופעות הפך להצלחה מטאורית והסתיים רק 13 שנים אחר כך. האלבום "שלושת הטנורים" שיצא מתוך הקונצרט הראשון שלהם, נחשב לתקליט הקלאסי הנמכר ביותר בכל הזמנים, עם מכירות של מעל ל-13 מיליון עותקים.

לצד שיתופי פעולה עם השמות הגדולים ביותר בעולם האופרה, ביניהם זובין מהטה, הרברט פון קאראיין, קלאודיו אבאדו, ריקארדו מוטי, שיתף פעולה קאררס José Carreras גם עם אמנים מהתרבות הפופולרית, בהם דיאנה רוס, שארל אזנבור ואחרים. 

חוסה קאררס – José Carreras

בליווי התזמורת הסימפונית ירושלים