מריו פרנגוליס Mario Frangoulis
x
מוזיקה
ישראל יוון

למופע חד פעמי, המפגיש בין המוסיקה הקלאסית, לקלאסיקות הרומנטיות של המוסיקה היוונית. במופע מיוחד לפסטיבל, ילוו אותו על הבמה 70 נגני התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור וזמרת האופרה דניאלה לוגסי.  פרנגוליס שחי כיום בארה”ב, נולד באפריקה וגדל באי קורפו - שם גם ספג את השפעתו המוסיקלית. בגיל 17 החל ללמוד מוסיקה, משחק ונגינה בכינור, הופעתו המשותפת עם דאלארס היא שהובילה לפרסומו הגדול ביוון ולהכרה בקרב אוהבי המוסיקה היוונית בישראל. בהופעתם המשותפת שר פרנגוליס אריות מאופרות ידועות, שירים ממחזות זמר וקלאסיקות יווניות של תיאודוראקיס, חג’ידאקיס, זורבה ועוד.

קול הטנור היפהפה שלו ומראהו החיצוני משכו תשומת לב אליו ובשנת 1991 בחר בו אנדרו לויד וובר לתפקיד מרכזי במחזמר "פנטום האופרה". מאוחר יותר הופיע פרנגוליס גם במחזמר "עלובי החיים" בלונדון. הוא השתתף בתחרות על שם "פאבארוטי" בפילדלפיה משם סלל את דרכו לעולם האופרה, זכה במלגה על שם מריה קאלאס והופיע לצדם של זמרי אופרה ידועים. כיום, הוא נחשב לאחד האמנים המובילים והחשובים בז’אנר.

 פרנגוליס שר בשלל שפות, והוא מפגין את יכולותיו הווקליות בסגנונות רבים - מהאופרה, דרך הפולק, רוק ועד לפופ ומוסיקת נשמה. הוא הופיע ברחבי העולם עם אמנים כמו פלסידו דומינגו, חוזה קאררס, שרה ברייטמן, ורבים אחרים.

דניאלה לוגסי זמרת האופרה שתלווה אותו בהופעתו כאן, שרה באופן קבוע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה והשתתפה בהפקות שונות בתיאטרון ובאופרה הישראלית )“אאידה, “הספר מסיביליה”, “חליל הקסם”, ועוד(. לאחרונה היא משלבת בין המוסיקה הקלאסית לפופולרית, והוציאה אלבום בכורה בו היא מבצעת קאברים לשירים ידועים כמו “הללויה” של לאונרד כהן ו- Video games של לנה דל

ריי, לצד ביצועים קלאסיים מעולם האופרה.

המופע בניצוחו של : Karytinos Loukas


מריו פרנגוליס Mario Frangoulis

זמרת אורחת : דניאלה לוגסי